Biznes i Prawo

Kancelaria komornicza Poznań

Kancelarie komornicze

Jeśli nie udaje się skutecznie wyegzekwować należnych kwot, sprawa trafia do sądu, gdzie uzyskujemy nakaz zapłaty naszych pieniędzy. Aby możliwe było jednak rzeczywiste wyegzekwowanie wyroku i otrzymanie pieniędzy z pomocą przychodzą kancelarie komornicze.
Komornik to funkcjonariusz publiczny działający przy sądach rejonowych, który egzekwuje spłatę zadłużenia poprzez zajęcie wynagrodzenia, rachunków bankowych, rent i emerytur, ruchomości, nieruchomości czy praw majątkowych.
Jak skorzystać z pomocy komornika, jeśli jesteśmy wierzycielem?
Najprościej zacząć od wpisanie w wyszukiwarkę np. Kancelaria komornicza Poznań i już wiemy, gdzie w naszym mieście możemy uzyskać pomoc.
Wierzyciel składa wniosek o wszczęcie postępowania komorniczego, gdzie podaje dane dłużnika, wysokość należnej kwoty i sposoby jego egzekwowania.
Co jeśli to my dostaniemy pismo o zadłużeniu z kancelarii komorniczej?
Po pierwsze nie unikajcie problemu, dług sam nie zniknie, jeśli nie odpowiemy ma pismo, czy w ogóle w ogóle nie odbierzemy listu. Czym szybciej zajmiemy się sprawą, tym lepiej. Zadzwońmy do wierzyciela, zaproponujmy mu spłatę w ratach lub taką propozycje złóżcie komornikowi. Najważniejsze to spokojnie podejść do problemów i działanie.

Previous article
Kancelaria upadłość konsumencka
Next article
Kancelaria adwokacka Piaseczno
About the author