Biznes i Prawo

Finanse dla firmy budowlanej

Zanim zdecydujemy się na cokolwiek warto przejrzeć oferty kredytów, dofinansowań i dotacji. Kolejnym krokiem jaki powinniśmy podjąć to dokładne przemyślenie, jaka forma wsparcia finansowego będzie odpowiednia dla naszej firmy.
Każda osoba zdecydowana na prowadzenie własnej działalności wie, że jest to związane z ogromnym obciążeniem finansowym. Jest to bardzo dobrze widoczne na samym początku, kiedy tylko zapada decyzja o rozpoczęciu zakładanie firmy. Bardzo wiele osób decyduje się pożyczenie pieniędzy od znajomych czy rodziny. Warto jednak pomyśleć o dotacjach, które oferuje Unia Europejska.
Na lata 2014-2020 dla polskich firm przeznaczono 20 miliardów złotych, które mogą zostać przeznaczone na dofinansowania i dotacje. Jest to sporo pieniędzy i mimo ciągłego zainteresowania tą formą finansowania nie powinniśmy martwić się, że zabraknie pieniędzy. Budżet został podzielony na poszczególne lata, a kryteria nie pozwalają na to, aby pieniądze dostała przypadkowa osoba. Każda sprawa jest badana indywidualnie, a kwota dotacji jest przydzielana według potrzeb indywidualnych przedsiębiorstwa.

Previous article
Taxi Bagażowe
Next article
Whisber doceniony w Ameryce
About the author