Biznes i Prawo

Ogłaszamy 24 Poznań

Ogłaszamy – czyli gdzie można pokazać swoją ofertę?

Żeby sprzedać trzeba mieć komu. Żeby mieć komu to ten ktoś musi o tym wiedzieć. Stąd istotną częścią każdej sprzedaży jest ogłaszanie swojego towaru, usługi itp. Jest kilka „narzędzi”, dzięki którym możemy ogłosić naszą ofertę.
1. Gazeta
Najbardziej typowy rodzaj ogłaszania. Sprawdzi się dobrze w szczególności gdy wystawiamy coś skierowanego dla starszych osób, choć oczywiście nie tylko. Warto też nadmienić, że przez gazetę wybieramy też obszar działania naszego ogłoszenia. Inny będzie ten obszar dla gazety lokalnej a inny dla gazety ogólnopolskiej.
2. Ulotki / banery / ogłoszenia papierowe
W porównaniu do gazet działa to o tyle inaczej, że niejako wychodzimy z samym ogłoszeniem do ludzi. W przypadku gazet ludzie muszą chcieć coś znaleźć ( zazwyczaj ), natomiast w tym przypadku przykuwamy ich uwagę sami, przez co mogą się dzięki temu ofertą dopiero co zainteresować. W ten sposób ogłaszamy też na znacznie mniejszą skalę niż w innych sposobach.
3. Internet
Ma bardzo dużą siłę zasięgu. Można to porównać do gazety, ale w tym wypadku wymaga to niejako mniej wysiłku od potencjalnych klientów. Nie muszą bowiem doszukiwać się ogłoszenia w gazecie a wystarczy im tylko wpisać odpowiednio hasło w olx, allegro itp czy w odpowiednich grupach na facebook`u.

Previous article
Rodzaje lokat bankowych oferowanych na rynku
Next article
Ogłaszamy24 Olsztyn
About the author