Biznes i Prawo

Bez wątpienia istotna ekonomia

Ekonomia to bez wątpienia potrzebna dziedzina wiedzy. Gdyby nie istniała ekonomia, nie potrafilibyśmy określić, jak żyć rozważnie. Gdyby nie ekonomia, byłoby wszystkim ogromnie ciężko. Ludzie by nie wiedzieli, jak rozporządzać państwem. Ludzie nie mieliby zielonego pojęcia, jak zarządzać państwem czy też jak inwestować pieniądze. Ludzie nie wiedzieliby nie tylko co oznacza dochód narodowy, lecz przede wszystkim, nie wiadomo by było, co to jest koszt alternatywny. Nie wiedzielibyśmy, jak pomnażać kapitał. Nie posiadalibyśmy wiedzy, jak rozporządzać administracją. Nie posiadalibyśmy wiedzy nie tylko co to jest zagregowany popyt, ale przede wszystkim, ludzie nie mieliby pojęcia nawet, co to jest efekt dochodowy. Nikt nie umiałby określić, w jaki sposób rozporządzać nieruchomościami a także jak zarządzać zakładami. Nie potrafilibyśmy określić, jak kierować fabryką.
Ekonomia oświeca nas, jak kierować administracją i w jaki sposób inteligentnie gospodarować. Jeśli nie byłoby ekonomii, byłoby nam wszystkim ogromnie trudno. Ludzie by nie wiedzieli, jak rozporządzać organizacją. Nie mielibyśmy wiedzy, w jaki sposób gospodarować z rozwagą a nawet jak inwestować fundusze. Nikt by nie wiedział, jak rozporządzać zakładem produkcyjnym a także w jaki sposób z sensem postępować.
Ekonomia tłumaczy, jak inwestować w waluty i jak zarządzać przedsiębiorstwem. Bez tego przedmiotu byłoby społeczeństwu ogromnie smutno. Ludzie nie mieliby zielonego pojęcia, jak roztropnie oszczędzać. Nie mielibyśmy wiedzy, jak kierować firmą, jak żyć właściwie. Ludzie nie umieliby określić nie tylko co oznacza prawo malejącej krańcowej stopy substytucji, czy ruch okrężny dochodu, lecz przede wszystkim, nikt nie miałby pojęcia nawet, co oznacza podaż pracy. Ludzie nie mieliby pojęcia, jak zarządzać administracją czy też jak rozporządzać przedsiębiorstwem. Nikt nie umiałby określić, jak rozporządzać podmiotami prawnymi a także jak kierować przedsiębiorstwem.
Ekonomia uczy nas, jak zarządzać dochodami i jak rozporządzać organizacją. Gdyby nie ekonomia, byłoby niezmiernie trudno. Nikt nie miałby zielonego pojęcia, w jaki sposób rozumnie inwestować. Nikt nie miałby zielonego pojęcia, jak rozporządzać mieszkaniami. Ludzie nie potrafiliby określić, jak rozumnie gospodarować, w jaki sposób rozporządzać dochodami. Nikt nie wiedziałby, jak inwestować w waluty, w jaki sposób rozporządzać dochodami czy też jak dobrze oszczędzać. Nie wiedzielibyśmy, w jaki sposób inwestować kapitał a nawet jak rozporządzać pieniędzmi. Nie wiedzielibyśmy nie tylko co to takiego cykliczność rozwoju, ale przede wszystkim, nie mielibyśmy pojęcia, co oznacza instytucje finansowe. Ludzie nie mieliby zielonego pojęcia, jak obracać nieruchomościami a także jak żyć dobrze. Ludzie nie wiedzieliby nie tylko co to jest równowaga konsumenta, czy koszt alternatywny, ale przede wszystkim, nikt nie wiedziałby nawet, co to jest rynek pracobiorcy.
Ekonomia udziela lekcji, jak wykorzystywać fundusze i w jaki sposób rozporządzać funduszami.

Previous article
E-biznes
Next article
Wzory cv, jak pisać list motywacyjny
About the author