Biznes i Prawo

Internet jako najpopularniejsze media

Internet jako środek masowego przekazu wybija się na czołówki, jest najbardziej popularny z wszystkich dostępnych mediów. W Internecie bowiem możemy znaleźć informacje, które jeszcze nie zostały wydrukowane w prasie, czy pokazane w telewizji albo ogłoszone w radiu. Niektóre gazety zamieszczają nawet w internecie swoje strony internetowe, które dużo wcześniej ukazują nam najświeższe informacje.Wygodniej jest i łatwiej rankiem, w ciepłym szlafroku usiąść przed komputerem niż iść do kiosku kupić prasę aby dowiedzieć się co się dzieje. Nic więc dziwnego, że bardziej popularne jest zdobywanie informacji przez internet.

Powodzenie portali informacyjnych świadczy o tym, że coraz więcej Polaków korzysta z tej formy usług. Wiele stron powstałych właśnie w tej tematyce przynosi założycielom ogromne zyski. Internet nie jest jednak tylko doskonałym sposobem na przekazywanie najświeższych informacji, ale także umożliwia nam wszelaką promocję. Ponadto dowodem na rosnącą wciąż popularność Internetu jest to, że większość gazet, czasopism tworzy swoje internetowe wersje.

Telewizja także przechodzi na kanały internetowe. Radio? tak samo, tworzy swoje wersje internetowe. Wszystko chce zaistnieć w internecie, który stał się guru informacyjnym. Stał się najbardziej powszechnym i najbardziej popularnym środkiem masowego przekazu. Każda firma chce być w internecie, o prawie każdej osobie w Internecie można znaleźć informacje. Większość Polaków po powrocie do domu nie włącza najpierw telewizora- tylko komputer.

Previous article
Sposoby wyszukiwania info
Next article
Zalety i wady internetu
About the author