Biznes i Prawo

Telefony z nawigacją

Nawigacja GPS to jedna z najbardziej pożądanych funkcji telefonu komórkowego. Wiele telefonów na rynku posiada dziś takie funkcje. Ponadto, są one udostępniane zupełnie za darmo, a klient płaci tylko za połączenie z Internetem podczas korzystania z nawigacji. Najczęściej do korzystania z nawigacji kupuje się telefony z dużymi wyświetlaczami, aby łatwiej było odczytać trasę.

Najpopularniejszą aplikacją do nawigacji jest system Windows Mobile. Dlatego też warto wybrać komórkę z oprogramowaniem Microsoftu. Oprócz nawigacji smartfony z tym softem mają także wielofunkcyjny odtwarzacz multimedialny i urządzenie do korzystania z internetu. Ceny tych urządzeń nie są niskie i zwykle kosztują one koło tysiąca złotych. Jak wiadomo jednak, w abonamencie można je mieć sporo taniej, a nawet za złotówkę.

Do korzystania z nawigacji można kupić taki tsmartfon jak: Samsung Omnia Lite czy HTC Touch Cruise, który ma podobne parametry, ale jest dodatkowo wyposażony w komplet akcesoriów samochodowych. Godne polecenia są także Samsung Omnia II (ekran 3,7 cala) i HTC Touch HD (3,8 cala) oraz HTC HD2. Dla oszczędnych dobra będzie też Nokia 6210 Navigator, do której dołączono dwuletnią licencję na Nokia Maps, Sony Ericsson C702 albo Samsung S7220 . Można też poeksperymentować z Ipponem wyposażonym system Android, który posiadają telefony HTC Hero czy HTC Magic. Warto też przed zakupem poradzić się sprzedawcy.

 

Previous article
Zalety i wady internetu
Next article
Uspołecznianie mediów nie w Polsce
About the author