Biznes i Prawo

Internet źródłem newsów

Internecie możemy znaleźć serwisy, portale, blogi, internetowe stacje telewizyjne i internetowe stacje radiowe. Informacje adresowane do odbiorców trafiają do nich specjalnym przekazem. Są nim strony WWW, e-maile, grupy i fora dyskusyjne, kanały RSS, i transfer strumieniowy w przypadku materiałów audio i wideo. Internet jest pierwszym miejscem, którym należy szukać newsów. Bo internet jest naszpikowany tego typu najświeższymi informacjami. Internet jest szybszy od radia, telewizji i oczywiście gazet.

Dlaczego jest tak szybki? Bo wbrew pozorom, dziennikarze Internetowi to nie sami amatorzy, ale również profesjonaliści, którzy zawsze, nawet i w nocy są tam, gdzie coś ważnego się dzieje. Ponadto, internetowy dziennikarz nie musi z newsem czekać do rana, ale od razu po powrocie pisze notatkę i zamieszcza ją na stronie internetowej. Podczas gdy w przypadku gazety wychodzącej raz w tygodniu czeka się na wydruk, w przypadku telewizji i radia na emisję programu. Taka szybkość działania dziennikarza internetowego może wydawać się płytkim podejściem do tematu. Jednak warunki nie pozwalają na zebranie zbyt wielu informacji i spisaniu ich.

News jest krótki i rzeczowy, jednak po kilku godzinach lub w następnych dniach informacja może być zmodyfikowana –rozszerzona o nowe okoliczności. Tak właśnie pracują dziennikarze Internetowi. I to właśnie oni mogą śmiało stwierdzić, że ich fatyga do pożaru, wypadku czy innego zdarzenia porodzinach się opłaca.

Previous article
Dziennikarstwo online
Next article
Internet dominuje inne media
About the author