Biznes i Prawo

Internet dominuje inne media

Internet wchodzi w nasze życie ale jest też nam bardzo potrzebny Już od kilku lat zadajemy sobie pytanie, czy internetowe media wyprą media tradycyjne. Już w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych Internet wyprzedził prasę w rankingu podstawowych źródeł informacji. Wyprzedziła go jednak telewizja i radio. Internet zajął czwartą lokatę, a według danych wynika, że korzysta z niego jedynie 55% społeczeństwa. I oczywiście jest to warunkowane w dużej mierze względami technologicznymi. Z badań tych wyraźnie wynika, że w Polsce rośnie pokolenie, dla którego Internet jest medium nadrzędnym.

Świadczy o tym fakt, że nastoletni Polacy spędzają ok. pół godziny więcej czasu przed komputerem niż przed ekranami telewizorów. A dla ludzi w wieku dwadzieścia – trzydzieści lat Internet jest równie istotny jak radio. Jednak dla osób starszych, nadal bezkonkurencyjna jest telewizja. Internautów systematycznie przybywa, więc i wzrasta również znaczenie Internetu i jego mediów. Ludzie coraz chętniej szukają informacji o swoim regonie w Internecie.

Aż ponad 90% internautów czerpie te wiadomości z sieci, tylko 63% z lokalnej pracy i mniej niż 50% z telewizji .Internet cały czas zyskuje na znaczeniu, a jego użytkownicy poświęcają coraz więcej czasu na korzystanie z jego zasobów. Jest nam coraz łatwiej korzystać z mediów internerowych, bo Internet jest dziś w prawie każdej rodzinie, a dostęp do sieci jest już praktycznie ogólnodostępny.

Previous article
Internet źródłem newsów
Next article
Reklama w internecie
About the author