Biznes i Prawo

Reklama w internecie

Ponieważ internet jest obecnie tak potężnym i tak chętnie uczęszczanym przez wielu użytkowników medium, znacznie bardzie opłaca się umieścić reklamę właśnie w nim, a nie w telewizji, czy w gazecie, albo w radiu. Twórcy reklam już dawno zorientowali się w powodzeniu takiego przedsięwzięcia i bardzo chętnie umieszczają swoje twory w internecie, oczywiście doskonale na tym zarabiając.

Zapewne każdy, kto korzysta z internetu, już zauważył, że wystarczy wejść na jakąś często otwieraną stronę, np. jakiś portal z wiadomościami ze świata, aby napotkać na niej wiele reklam. Niektóre wcale nie dają się tak łatwo zamknąć, gonią czytelnika, przewijającego stronę na dół, a symbol, który trzeba nacisnąć, aby reklama zniknęła, mają tak sprytnie ukryty, że trudno go znaleźć na pierwszy rzut oka. Powodzenie, jakim w internecie cieszy się reklama, ma także swoje podłoże w tym, że w sieci każdy producent może umieścić stronę swojego produktu, możemy, więc przeczytać więcej informacji na temat interesującego nas towaru, a często także pograć w gierki, których celem, także jest promowanie danej rzeczy.

Ktoś kiedyś powiedział, że internet przypomina wielki śmietnik, do którego wrzuca się wszystko, co potrzebne i niepotrzebne, informacje użyteczne, ale także te całkowicie bezwartościowe i wielką trudność sprawia niektórym oddzielenie jednych od drugich.

Previous article
Internet dominuje inne media
Next article
Internet i sława
About the author