Biznes i Prawo

Nie samym internetem człowiek żyje

Czy z powodu coraz większej ilości czasu spędzanej przed ekranem komputera grozi nam zamknięcie w wirtualnym świecie, gdzie jedynymi przyjaciółmi będą profile na portalach społecznościowych? Nie do końca. Zawsze możemy wyjść z wirtualnej rzeczywistości, stworzonej przez internet, drzwi są otwarte, jednak bardzo niechętnie przez nie przechodzimy, dzień bez internetu jest dla nas często dniem straconym. Kiedy znajdujemy się poza zasięgiem sieci, nie wiemy, co się dzieje, nie mamy kontaktu ze znajomymi, ponieważ nie wszędzie możemy sprawdzić pocztę elektroniczną, zabrać ze sobą Gadu-Gadu, albo Skype’a.

Czujemy się wtedy, nierzadko wyrzuceni poza obręb społeczeństwa. Może nawet na początku nie odczujemy, że dzisiaj nie sprawdziliśmy maila, ale po jakimś czasie przekonamy się, że czegoś nam brak, ale przecież istnieje jeszcze tradycyjna poczta, przez nią też mogą przychodzić listy, czemu więc uciekamy się do pomocy internetu.

Ponieważ jest szybciej, wygodniej, łatwiej, nie musimy wychodzić z domu, kupować znaczka i koperty, wiadomość prędko dotrze do adresata, a my szybciutko otrzymamy odpowiedź. Sprawdzimy przy okazji co się dzieje w kraju i na świecie, co nowego można kupić na Allegro i EBayu, jak wyglądają ostatnie kursy walutowe i o której ten pociąg, którym właśnie jedziemy, ma dotrzeć do celu.

Previous article
Kilka słów o internecie
Next article
Internet naszą prawą rękę
About the author