Biznes i Prawo

Internet naszą prawą rękę

Bez internetu, to jak bez ręki, bo obecnie coraz więcej spraw załatwiamy drogą elektroniczną. Nawet rozkład jazdy pociągów, czy autobusów, łatwiej sprawdzić w internecie, niż dzwonić na informację, albo iść na stację i zapytać osobiście o wszystko w okienku. Mało kto przychodzi na dworzec kolejowy, albo w jakiekolwiek inne miejsce w celach informacyjnych.

Wiadomo, że wszystkie potrzebne nam informacje możemy łatwo uzyskać na stronach internetowych danych instytucji, firm, czy przedsiębiorstw, nie musimy fatygować się osobiście, chyba, że już w ostateczności i inaczej nie da się niczego załatwić. Obecnie nawet sklep spożywczy, nawet budka z hot dogami ma swoja stronę internetową, na której można przeczytać cennik, najnowsze promocje, godziny otwarcie i inne użyteczne dla klientów informacje na temat firmy.

Droga elektroniczną już nie tylko płacimy rachunki i robimy zakupy, już nawet zapisujemy dzieci do przedszkoli, rezerwujemy miejsce w kinie, ale także wirtualnie przymierzamy ubrania, odwiedzamy naszych znajomych, a nawet zamawiamy pizzę. Do wielu czynności, do których jeszcze niedawno był potrzebny telefon, już nie jest konieczny. Internet jest przyszłością nie tylko nauki, czy kultury, ale także życia codziennego, prawdopodobnie one także będzie zdominowane przez sieć i gdziekolwiek pójdziemy, nie unikniemy internetu

Previous article
Nie samym internetem człowiek żyje
Next article
Internet nową religią
About the author