Biznes i Prawo

Internet nową religią

W obecnych czasach mnożą się nowe religie, wśród nich pojawia się kolejna – Google. Coraz więcej osób na pytanie: „w co wierzysz?”, odpowiada: „w internet”, może to dziwić, jednak jeśli spojrzymy na obecny rozwój technologii, nie wydaje się to takie zaskakujące. Google są wszech wiedzące, cokolwiek w nie wpiszemy, zawsze otrzymamy jakąś odpowiedź, nawet jeśli nie będzie od końca adekwatna do pytania, które zadaliśmy.

Pamiętajmy, jednak, że jest to twór sztuczny, wirtualny i zawiera głównie to, co zostało do niego wprowadzone. Poza tym łatwo można uwierzyć w możliwości internetu, przecież widzimy je na co dzień, bo codziennie z niego korzystamy. Internat daje nam takie możliwości, jakich przedtem nie dawały żadne wynalazki, pozwala zobaczyć bardzo wiele, bez wychodzenia z domu, inna sprawa, że sama sieć potrzebuje nadajników, żeby istnieć.

Nie jest potrzebny nawet komputer, aby mieć internet, ponieważ obecnie możemy już swobodnie posiadać dostęp do sieci w telefonie, zresztą same komputery, także stają się coraz mniejsze, idą w kierunku miniaturyzacji i wielofunkcyjności, wkrótce olbrzymie pudła, albo nawet zwyczajne laptopy będę przeżytkiem, a my zaczniemy korzystać z malutkich palmtopów wielkości puderniczki, które zmieszczą się w kieszeni. Mają coraz lepsze baterie, które wytrzymują już bardzo długi czas, nawet kilka dni

Previous article
Internet naszą prawą rękę
Next article
O świecie w internecie
About the author